آموزش فعال کردن رزولوشن 4K روی پلی استیشن 4 پرو

آموزش فعال کردن رزولوشن ۴K روی پلی استیشن ۴ پرو

سال ۲۰۱۶، سونی کنسول پلی استیشن ۴ پرو را معرفی کرد، که نسخه‌ای قدرتمندتر از کنسول پلی استیشن ۴، با توانایی پردازش تصاویر با رزولوشن ۴Kاست. در مطلب زیر آموزش فعال کردن رزولوشن ۴K روی پلی استیشن ۴ پرو برای شما آورده شده، برای استفاده از تمام ظرفیت این کنسول، قبل از هر چیز باید آن را به یک تلویزیون ۴K وصل کنید و در تنظیمات تلویزیون، رزولوشن ۴K را فعال کنید. این تنظیمات در هر تلویزیون متفاوت است و در دفترچه راهنمای تلویزیون ذکر می‌شود. همچنین، کیفیت کابل HDMI شما نیز بسیار تأثیرگذار است و پیشنهاد می‌کنیم که از کابل درون باکس کنسول استفاده کنید.

پس از آنکه از فعال بودن رزولوشن ۴K روی تلویزیون مطمئن شدید، اقدامات زیر را در پلی استیشن ۴ پرو انجام دهید:

– در تنظیمات کنسول،‌ وارد منوی Sound and Screen شوید و گزینه Video Output Settings را انتخاب کنید.

تنظیمات 4K کنسول PS4 PRO

– به صورت پیش فرض، رزولوشن کنسول شما در حالت Automatic است، برای اینکه مطمئن شوید، خروجی کنسول شما ۴K خواهد بود، رزولوشن را روی یکی از دو حالت ۲۱۶۰p  YUV420 یا ۲۱۶۰p  RGB بگذارید. با توجه به تلویزیون یا نمایشگر شما، ممکن است یکی از این دو گزینه غیرفعال باشند.

تنظیمات 4K کنسول PS4 PRO

– اکنون یک بازی با رزولوشن ۴K را اجرا کنید. توجه کنید که برخی بازی‌ها، برای پشتیبانی از رزولوشن ۴K نیاز به آپدیت دارند. همچنین، برخی بازی‌ها برای خروجی تصویر، تنظیمات منحصربفرد دارند که باید درون بازی آن‌ها را تغییر دهید و حالت ۴K را انتخاب کنید.

در پایان، شایان ذکر است که اگر کنسول خود را به یک نمایشگر ۴K وصل کرده باشید، کنسول شما به صورت خودکار، خروجی تصویر را روی بالاترین کیفیت ممکن قرار می‌دهد و دیگر در حالت معمول نیازی به آموزش فعال کردن رزولوشن ۴K روی پلی استیشن ۴ پرو نخواهید داشت.

برای خرید انواع مدل‌های پلی استیشن ۴ می توانید به فروشگاه ما با کلیک بر روی اینجا مراجعه فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *